Missing Collection

Explore our evolving edit of items you’ll wear, use, and treasure for years to come through weekly chapters and shorter-form footnotes. Collected into thematic volumes.

DANTE - Goods And Bads, 2011 yılında sanatçı Aylin Langreuter ve materyal dünyaya derin bir sevgiyi paylaşan endüstriyel tasarımcı Christophe de la Fontaine tarafından kurulmuş olan bir Alman şirketi - tüm dokunaklı özellikleri ve güzellikleri için. DANTE - Goods And Bads'in kırılgan, tehlikeli ve son derece iddialı bir çaba olduğunun farkındalar. Yine de denemeye kararlılar. Misyonları, sadece pratik, kullanışlı ve verimli değil, aynı zamanda tüketiciden duygusal bir tepki talep eden ürünler yaratmak.

Dante - Goods And Bads, nitelikleri önemli olanın üzerinde ve ötesinde nesneler, ürünler, baskılar oluşturur; çağrışımsal nitelikler: duygular, alışkanlıklar, anılar, lezzetler, hoşnutsuzluklar, iyi, kötü, ama asla çirkin değil.

Bu nedenle, her koleksiyona Dante - Goods and Bads sözde bir misafiri ilham vermeye, akıl hocalığı yapmaya ve / veya etkilemeye davet eder. Her koleksiyonun ürünleri, tasarımı ve sunumu, o kişi, kurum veya konsept ile bir tür diyalogtan ortaya çıkar. Onun duyguları, alışkanlıkları, anıları.

 

Ürünler ve tasarımları, her zaman onları kullanan toplumla iç içedir. Toplumun ihtiyaçlarına göre şekillendirilir. Maksimum kullanılabilirlik arayışı, ekonomik verimlilik ve teknik yeniliğe yol açar. Bugün, DANTE - Goods and Bads daha fazlası için bir arzu duyuyor: Sıcaklık. İçerik. DANTE'nin filtresi şudur: Can alıcı, bağlayıcı kıvılcımı hissetmek. Sadece cisimler değil, sık kullanılabilecek maddi nesneler oluşturmak. Markanın bir başka tabiriyle "tılsımlar".

Öncelikli pratik, kullanışlı, verimli değil, daha ziyade duygusal olan günlük ürünler. Böylece mizah, kibir, tutku, rahatlık gibi beklenmedik maddi özelliklere sahip olabilirler.

Dante, ürünlerini Goods, Bads ve Hall of Fame olarak üç kategoriye ayırmıştır. En çok tercih edilen Goods ürünlerine kısaca bir göz atalım:

 

Şimdi de markanın 2018'de çıkardığı ve en çok sevilen ürünlerinin oluşturduğu "Affection" serisini inceleyelim.

Serinin oluşturulma hikayesini tasarımcıların ağzından dinleyelim:

"Önceki koleksiyonumuzda, tasarımcılar olarak bizi diğerlerine bağlayan güçler hakkında derin derin düşündük. Yarattığımız şey, kimi sevdiğimizle nasıl ilişkili olabilir? Sessiz ortaklarımız, yaratım sürecinde nasıl yankı yapabilir?

Buna rağmen bu sene, yaratım sürecinin kendisine ve ona eşlik eden duyguların karmaşık ağlarına göz attık. Hayal ettiğimiz cansız nesneler için ne hissediyoruz? Kişiliğini mükemmelleştirmeye çalışma, onun yerine bütün yaratımlarını mükemmelleştir, demiştir Gottfried Benn.

Tabiki haklıydı, ne de olsa bir şairdi, bir şeyler biliyor olmalıydı.

Yaratma süreci ayrıştırmayla ilgilidir. Gereksiz, fazlalık olanlardan kurtulmak, bunu doğru bir şekilde yapmak ve salıvermek. Bu, olabildiğince yaklaşmak ve sonra Gottfried'in balonunu kesmek ve cesur küçük nesnelerimizi - bir masa, belki bir sehpa- kendi başlarının çaresine bakabilmek için dünyaya göndermekle ilgili. O anda, ilişkimiz biter - ama birçok yeni ilişki başlayabilir.

Gerçek ve büyük bir aşk hikayesi, tamamına erdirme ile bitemez; ayrılmayla hatta ölümle bitmelidir, demiştir Elia Kazan. Duygunun en yüksek noktasında sonlanmalıdır.

Tabiki haklıydı, ne de olsa bir yönetici, bir şeyler biliyor olmalı.

Eninde sonunda, yaratım bir aşk hikayesi gibidir. O yüzden buna (Duygusal yakınlık, eğilim, düşkünlük anlamına gelen) "Affection" Serisi diyelim."

Aşağıdaki görsellerde bu serinin en beğenilen ve tercih edilen ürünlerini görebilirsiniz.

Aynı zamanda, markanın 2020/2021 "If Walls Could Hear Us" koleksiyonunda ek olarak görebileceğiniz, Christophe de la Fontaine tasarımı olan "Biscotto Bank" isimli ürününü de aşağıdaki görsellerde inceyelebilirsiniz.